| Adăugată de |
Maciej Pasztor
|
| Valoarea nominală | 30 groszy |
| Cod de catalog (Michel) | PL 974A |
| Cod de catalog (Scott) | PL 737 |
| Cod de catalog | Yvert et Tellier PL 805A Stanley Gibbons PL 977 AFA number PL 864 Polish Stamps Catalog (Fischer) PL 830 |
| Locul în cadrul seriei | 1 |
| Culoare timbru | Black |
| Categorie timbru | Timbru definitiv |
| Tiraj | 17200000 |
| Data emisiunii | 10/07/1956 |
| Designer | Edmund John; Grav: Czesław Słania |
| Tipul hârtiei | White; Middel Smooth |
| Tehnica de tipărire | Recess |
| Tipărit de | PWPW (Państwowa Wytwórnia Papierów Wartościowych) |
| Perforația | 12½ x 12¾ (harrow) or 11¾ x 11½ (harrow) |
| Înălțime | 28.30 mm |
| Lățime | 22.50 mm |
| Prețuri de catalog | Prețurile de catalog nu au fost setate |