| Adăugată de |
Maciej Pasztor
|
| Valoarea nominală | 3 Zlote |
| Cod de catalog (Michel) | PL 404A |
| Cod de catalog (Scott) | PL 366 |
| Cod de catalog | Yvert et Tellier PL 448 Stanley Gibbons PL 531 AFA number PL 389 Polish Stamps Catalog (Fischer) PL 359 |
| Seria | Commemorate the liberation of Łódź and Warsaw |
| Culoare timbru | dull red violet |
| Categorie timbru | Timbru definitiv |
| Tiraj | 5,000,000 |
| Data emisiunii | 01/07/1945 |
| Designer | Dobrowald |
| Tipul hârtiei | Yellowish; Thick |
| Tehnica de tipărire | recess |
| Perforația | line 11 |
| Înălțime | 27.00 mm |
| Lățime | 18.20 mm |
| Prețuri de catalog | Prețurile de catalog nu au fost setate |