| Adăugată de |
Maciej Pasztor
|
| Valoarea nominală | 6 złotych |
| Cod de catalog (Michel) | PL 459A |
| Cod de catalog (Scott) | PL 400 |
| Cod de catalog | Yvert et Tellier PL 491 Stanley Gibbons PL 583A AFA number PL 455 Polish Stamps Catalog (Fischer) PL 424B |
| Seria | Polish Culture |
| Culoare timbru | grey green |
| Categorie timbru | Timbru definitiv |
| Tiraj | 3749000 |
| Data emisiunii | 30/04/1947 |
| Designer | Stefan Żechowski |
| Tipul hârtiei | Grey Thin |
| Tehnica de tipărire | photogravure |
| Tipărit de | Drukarnia Narodowa w Krakowie |
| Perforația | 10 3/4 or 11 line |
| Înălțime | 24.50 mm |
| Lățime | 34.50 mm |
| Prețuri de catalog | Prețurile de catalog nu au fost setate |