| Adăugată de |
Bart Perdieus
|
| Valoarea nominală | 65 + 25 Cent |
| Cod de catalog (Michel) | NL 1238A |
| Cod de catalog (Scott) | NL B591 |
| Cod de catalog | Yvert et Tellier NL 1208 Stanley Gibbons NL 1426A AFA number NL 1240 NVPH NL 1291 Unificato NL 1208 |
| Culoare timbru | multicolor |
| Categorie timbru | Timbru semi-poştal |
| Tiraj | 2.780.919 |
| Data emisiunii | 30/08/1983 |
| Designer | Jan van Toorn |
| Tipul hârtiei | phosphorescent paper |
| Tehnica de tipărire | photogravure |
| Tipărit de | Joh. Enschedé |
| Perforația | comb 12¾ x 14 |
| Înălțime | 37.00 mm |
| Lățime | 26.00 mm |
| Prețuri de catalog | Prețurile de catalog nu au fost setate |