| Adăugată de |
Bart Perdieus
|
| Valoarea nominală | 4 Gulden |
| Cod de catalog (Michel) | NL MH44A |
| Cod de catalog (Scott) | NL B658b |
| Cod de catalog | Yvert et Tellier NL C1380Ca(I) Stanley Gibbons NL SB105 NVPH NL PB43a |
| Seria | Queen Beatrix |
| Culoare timbru | medium reddish brown |
| Categorie timbru | Booklet stamp |
| Tiraj | 1.500.000 |
| Data emisiunii | 25/06/1991 |
| Designer | Gerard Unger / Peter Struyken / Vincent Mentzel |
| Tipul hârtiei | phosphorescent paper |
| Tehnica de tipărire | photogravure |
| Tipărit de | Joh. Enschedé |
| Perforația | comb 13½ x 12¾ |
| Înălțime | 44.00 mm |
| Lățime | 157.00 mm |
| Prețuri de catalog | Prețurile de catalog nu au fost setate |