| Adăugată de |
Bart Perdieus
|
| Valoarea nominală | 3 Gulden |
| Cod de catalog (Michel) | NL MH34b |
| Cod de catalog (Scott) | NL 536g |
| Cod de catalog | Yvert et Tellier NL C1153b NVPH NL PB33b |
| Culoare timbru | blue / dark brown grey / light emerald |
| Categorie timbru | Booklet stamp |
| Tiraj | 1.297.625 |
| Data emisiunii | 06/10/1987 |
| Designer | Wim Crouwel |
| Tipul hârtiei | phosphorescent paper |
| Tehnica de tipărire | photogravure |
| Tipărit de | Joh. Enschedé |
| Perforația | comb 12¾ x 13½ |
| Înălțime | 45.00 mm |
| Lățime | 158.00 mm |
| Prețuri de catalog | Prețurile de catalog nu au fost setate |