| Adăugată de |
Radu Florin
|
| Descriere avers | Capul Mohamed VI , al 3-lea rege (fata-stânga, 1999) legenda (inel): (stanga, numele tarii) المملكة المغربية (traducere: Regatul Maroc) (dreapta, conducator) محمد السادس (Mohamed al saselea) |
| Descriere revers | Fortress of Boumalne-du-Dades, palm on the left, great value on the right. Text: Valoare 10 (small Western and Arabic years) 2019 - 1440 Value in Arabic language عشرة دراهم (ten dirhams) |
| Cod de catalog | Y#141 |
| Diametru | 26.81 mm |
| Grosime | 2.10 mm |
| Masa | 9.0000 g |
| Material | -Nu stiu- |
| Orientare | Medalie |
| Monetărie | Maroc - Rabat (Dar as Sikkah) |
| Tipul muchiei | zimtata cu inscriptie |
| Inscripția de pe muchie | stars |
| Prețuri de catalog | Prețurile de catalog nu au fost setate |