| Adăugată de |
Ryo
|
| Tiraj | 495,000 |
| Tiraj BU | 5,000 |
| Diametru | 25.75 mm |
| Grosime | 2.20 mm |
| Masa | 8.5000 g |
| Material | -Nu stiu- |
| Orientare | Medalie |
| Monetărie | Lituania - Lithuanian Mint |
| Tipul muchiei | zimtata cu inscriptie |
| Inscripția de pe muchie | LAISVĖ ★ VIENYBĖ ★ GEROVĖ ★ (Freedom, Unity, Prosperity) |
| Designer | Luc Luycx / Tomas Dragūnas |
| Prețuri de catalog | Prețurile de catalog nu au fost setate |